/ 56
6245
Prikaza
1
Komentar
SLAVONSKI BROD - U odličnoj organizaciji Zajednice sportskih udruga grada, u prepunoj Kazališno koncertnoj dvorani Ivana Brlić Mažuranić, večeras je organizirana svečanost proglašenja najuspješnijih u sportskoj 2016. godini.
Temeljem postignutih sportskih rezultata pojedinaca i sportskih ekipa tijekom godine, prijedloga sportskih udruga, klubova, Saveza školskih sportskih klubova i Športskog saveza invalida Grada Slavonskog Broda, članovi Upravnog odbora Zajednice sportskih udruga grada Slavonskog Broda izvršili su Izbor najuspješnijih sportašica, sportaša, ekipa, perspektivnih mladih sportaša, školskih sportskih klubova, udruga i sportskih djelatnika u 2016. godini.
- Prvo su dodijeljena priznanja mladim brodskim perspektivnim sportašima koji su postigli izuzetne rezultate tijekom 2016. godine.
- Na prijedlog Školskog športskog saveza Brodsko-posavske županije, a u skladu s kriterijem bodovanja kojim se vrednuju postignuti rezultati kao i brojnost nastupanja u različitim sportskim granama, pisanim priznanjem nagrađeni su najuspješniji školski sportski klubovi osnovnih i srednjih škola Grada:
Osnovne škole: OŠ „Dragutin
Tadijanović" – Slavonski Brod
Srednje škole: Ekonomsko-birotehnička škola
– Slavonski Brod
- Nagrađena je i najuspješnija sportašica s invaliditetom:
Dora Bašić - ŠSIGSB
- Za promicanje sporta i sportske rekreacije, posebno priznanje primio je:
Curling club „Legija" Slavonski Brod
- Najuspješnije ženske sportske ekipe u 2016. godini bile su:
1. mjesto: Ženski košarkaški klub „Brod na Savi"
2. mjesto: Ženski košarkaški klub „Brod"
3. mjesto: Gimnastički klub „Sokol" (Ekipa mlađih juniorki „B" programa)
- Najuspješnije muške momčadi u 2016. godini bile su:
1. mjesto: Kajak kanu klub „Olimpik"
2. mjesto: Muški odbojkaški klub „Brod"
3. mjesto: Rukometni
klub „Brod"
- Najuspješnije sportašice:
1. mjesto: Brigita
Bakić, Kajak kanu klub „Olimpik"
2. mjesto: Vanesa Tot – Kajak kanu klub „Marsonia"
3.
mjesto: Mihaela Lazić – Ženski košarkaški klub „Brod na Savi"
- Najuspješniji sportaši:
1. mjesto: Arijan Hucaljuk – Aeroklub „Brod"
2. mjesto: Antun
Novaković – Kajak kanu klub „Olimpik
3. mjesto: Gabrijel
Veočić – Boksački klub „Brod"
- Za ogroman doprinos u razvoju sporta u Gradu kao i za promicanje imena grada posebna priznanja primili su:
Marko Vučetić – ZSUGSB i SSR
„Sport za sve"
Martin Arbanas – POSTHUMNO –
NK „Amater"
U stankama između proglašenja svojim atraktivnim nastupima, gledateljstvo su oduševili Karate klub Slavonski Brod, Gimnastički klub Sokol i Sportski plesni klub Top-dance.